Skoči do osrednje vsebine

Revizija

Revizija računovodskih izkazov in pravilnosti poslovanja Javnega zavoda Lekarna Ljubljana

Zadnja sprememba:
5. 12. 2013

Podatki o reviziji

Revidiranec/ci:

Cilj revizije:

Izrek mnenja o računovodskih izkazih in izrek mnenja o pravilnosti poslovanja.

Revidirano obdobje:
2011

Sklep o reviziji:
Številka sklepa: 322-1/2012/2
Datum: 1. 3. 2012

Opombe:

Računovodski izkazi in pravilnost poslovanja Javnega zavoda Lekarne Ljubljana

Računsko sodišče je izvedlo revizijo računovodskih izkazov in pravilnosti poslovanja Javnega zavoda Lekarna Ljubljana (v nadaljevanju: zavod).

Cilja revizije sta bila izrek mnenja o računovodskih izkazih in pravilnosti poslovanja zavoda v letu 2011. 

Računsko sodišče je o računovodskih izkazih zavodu izreklo mnenje s pridržkom, ker je ugotovilo, da zavod v nekaterih primerih ni obračunal amortizacije v skladu s predpisi in je zato na dan 31. 12. 2011 izkazal za 734.145 evrov prenizko vrednost opredmetenih osnovnih sredstev in za 667.017 evrov prenizek presežek prihodkov nad odhodki iz preteklih let ter za 67.128 evrov prenizek presežek prihodkov nad odhodki leta 2011. Na dan 31. 12. 2011 je bila vrednost osnovnih sredstev v glavni knjigi za 5.973 evrov višja od vrednosti osnovnih sredstev v registru osnovnih sredstev, dolgoročne finančne naložbe in obveznosti za dolgoročne finančne naložbe pa so bile previsoke za 7.450 evrov, ker zavod ni pravilno določil zneska prevrednotenja finančne naložbe. Zavod nekaterih prihodkov in odhodkov za leto 2011 ni pravilno razmejil na dejavnost javne službe in tržno dejavnost.

Računsko sodišče je o pravilnosti poslovanja zavodu izreklo negativno mnenje, ker je ugotovilo, da je zavod nekaterim javnim uslužbencem nepravilno določil osnovno plačo in delovno uspešnost za povečan obseg dela, napredoval javne uslužbence preden so izpolnili vse zahtevane pogoje, pri nabavi materiala, storitev in osnovnih sredstev v znesku najmanj 101.471.575 evrov pa ni ravnal v skladu s predpisi o javnem naročanju. 

Zavod med revizijskim postopkom ni odpravil vseh ugotovljenih nepravilnosti, zato je računsko sodišče zahtevalo predložitev odzivnega poročila, v katerem mora zavod izkazati popravke za nepravilno obračunano amortizacijo ter ukrepe za odpravo nepravilnosti pri določanju in obračunavanju plač.

Deli vsebino