Skoči do osrednje vsebine

Institucija

Zaposleni

Na računskem sodišču se zavedamo, da so ljudje naš najpomembnejši vir uspeha, zato posvečamo posebno pozornost razvoju zaposlenih s spodbujanjem profesionalnosti, inovativnosti in motivacije. Tudi urejeno delovno okolje pripomore k temu, da je fluktuacija na računskem sodišču praviloma nizka. Dve tretjini zaposlenih dela na računskem sodišču že več kot 10 let. 

Pri nas je zaposlenih okoli 130 javnih uslužbencev, več kot dve tretjini je žensk. Povprečna starost je 45 let, delež revizorskih delovnih mest pa se že več let giblje okoli treh četrtin vseh zaposlenih. Med revizorji prevladujejo ekonomisti z nekaj manj kot dvema tretjinama, sledijo jim pravniki, ki jih je ena tretjina, ostali profili predstavljajo manjši delež.

Izobrazbeni pogoji za zaposlitev na revizorskem delovnem mestu sicer zahtevajo 2. bolonjsko stopnjo oziroma prejšnjo univerzitetno izobrazbo, vendar pa je med revizorji več kot 40 odstotkov takih, ki imajo višjo stopnjo izobrazbe od zahtevane. 

Delo na računskem sodišču omogoča profesionalni razvoj in pridobitev strokovnih kompetenc. Delo revizorja je intelektualno zahtevno, saj je treba pri delu povezovati različna znanja in veščine, zato se revizorji dodatno usposabljajo tako na internih seminarjih, ki jih organizira računsko sodišče, kot tudi na zunanjih seminarjih. Pogosto pa so naši revizorji tudi v vlogi predavateljev.

Računsko sodišče organizira in izvaja tudi izobraževanja za pridobitev naziva državni revizor. 

Nove sodelavce računsko sodišče išče z javnimi natečaji, ki so vedno javno objavljeni na naši spletni strani in na Zavodu RS za zaposlovanje.