Med 1. in 3. julijem 2025 je na Malti pod sloganom Revidiranje našega modrega planeta (angl.: Auditing Our Blue Planet) potekala 23. skupščina delovne skupine INTOSAI za okoljsko revidiranje (WGEA), kjer so bili obravnavani ključni okoljski izzivi na področju voda, s poudarkom na morskem okolju in varnosti preskrbe z vodo v obdobju suš ter na razpoložljivosti pitne vode. Na dogodku je med 115 delegati iz 46 vrhovnih revizijskih institucij iz različnih držav sveta aktivno sodelovalo tudi računsko sodišče.
Zasedanja skupščine so bila namenjena razpravam o posameznih izpostavljenih temah ter so obenem ponujala možnost za izmenjavo informacij o aktivnostih delovne skupine za okoljsko revidiranje INTOSAI WGEA. Pri dan je bil posvečen glavni temi, revidiranju našega modrega planeta, ki so jo obravnavali osrednji govorci v svojih predstavitvah in je bila vključena v okrogle mize. Program je bil podkrepljen s konkretnimi primeri revizij ter dejanskimi praksami vrhovnih revizijskih institucij. Predstavljeno je bilo skupno revizijsko poročilo o upravljanju z morskimi varovanimi območji v Sredozemskem morju, pri katerem je sodelovalo 7 držav članic EUROSAI WGEA, vključno z računskim sodiščem, ki je prispevalo ugotovitve s področja nadzora iz revizije učinkovitosti upravljanja Jernejevega kanala. Na to temo je računsko sodišče izvedlo tudi vnovično revizijo.
Drugi dan srečanja so potekale vzporedne razprave na temo voda in v zvezi s projekti delovne skupine za okoljsko revidiranje (INTOSAI WGEA) za obdobje 2023–2025, razdeljenimi na dva tematska sklopa – podnebje in biotska raznovrstnost ter zeleno gospodarstvo. Pomočnica vrhovnega državnega revizorja Lejla Marinko je predstavila revizijsko poročilo Učinkovitost dolgoročnega ohranjanja virov pitne vode ter študijo primera iz navedene revizije s posodobljenimi podatki iz Načrta upravljanja voda 2023–2027. Udeležila se je tudi delavnice mednarodne partnerske revizije na področju ukrepov za prilaganje podnebnim spremembam (Climate Change Adaptation Actions – CCAA). V projektu z revizijo Učinkovitost zmanjševanja poplavne ogroženosti aktivno sodeluje tudi računsko sodišče. Na delavnici so udeleženci razpravljali o vsebinskih poudarkih projekta CCAA.
Uradni del programa se je zaključil z obravnavo aktivnosti delovne skupine za okolijsko revidiranje v obdobju 2023–2025 ter za prihodnje obdobje 2026–2028. Zadnji dan je bila podeljena tudi nagrada INTOSAI WGEA, predsedovanje skupščini INTOSAI WGEA pa je prevzela VRI Tajske.