Velikost pisave

Za dodatno povečavo pisave lahko uporabite tudi:

CTRL + za povečavo
CTRL - za pomanjšavo

 

V primeru težav pri dostopanju do informacij nam te lahko sporočite na webmaster.rsrs@rs-rs.si, zaželeni pa so tudi vaši predlogi in povratne informacije glede uporabniške izkušnje dostopnosti na spletni strani.

Dostopnost

Vsebina spletišča računskega sodišča je zasnovana z namenom zagotoviti univerzalno dostopnost objavljenih informacij komurkoli, kadarkoli in brezplačno. Ker univerzalno dostopnost omejujejo predvsem zdravstvene omejitve uporabnikov spletišča (te obsegajo predvsem vidne, motorične, slušne, kognitivne in jezikovne omejitve, ipd.) ter tehnične omejitve, smo le-tem posvetili posebno pozornost in skušali spletišče v čim večji meri prilagoditi, zato upoštevamo naslednja priporočila:

  • uporabljamo pisave, ki jim je mogoče povečati velikost,
  • pomembne slike so opremljene z opisi,
  • ne uporabljamo premikajočih slik (GIF),
  • imena povezav so opisna,
  • videoposnetki so večinoma opremljeni s podnapisi.

Spletišče je optimizirano za uporabo na različnih vrstah naprav (računalnik, tablica, mobilni telefon) in za različne spletne brskalnike in operacijske sisteme. Zaradi boljše podpore za osebe s posebnimi potrebami vam priporočamo uporabo najnovejše različice spletnih brskalnikov, kadarkoli je to mogoče. Kljub temu da si prizadevamo v čim večji možni meri povečati dostopnost in uporabnost našega spletišča, pa vsi elementi ne omogočajo optimizacije za popolno dostopnost. Zato določene objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.

    Več o tem v Izjavi o dostopnosti >

    Novica

    Skupno revizijsko poročilo o upravljanju z morskimi varovanimi območji v Sredozemskem morju

    Julija 2019 je bilo objavljeno skupno revizijsko poročilo o določitvi in uspešnosti upravljanja z morskimi varovanimi območji v Sredozemskem morju. Gre za skupno revizijo 7 držav članic EUROSAI WGEA (delovna skupina za okoljsko revidiranje): VRI Albanije, Cipra, Grčije, Malte, Portugalske, Francije in Slovenije. Pri tem je prvih 5 držav revizijo opravilo v letu 2018 v skupno dogovorjenem obsegu, VRI Francije in računsko sodišče pa sta prispevala ugotovitve iz že prej opravljenih revizij.

    Namen skupne revizije je bil ugotoviti, kako uspešno navedene države varujejo biotsko raznovrstnost v Sredozemskem morju. Skupno revizijsko poročilo tako opisuje ugotovitve in podaja priporočila iz naslednjih področij:

    • zakonodajni okvir, ki ureja upravljanje z morskimi varovanimi območji,
    • okvir, ki ga nudijo nacionalne strategije za upravljanje s temi območji,
    • presoje, na podlagi katerih so bila območja določena,
    • sprejem in uresničevanje načrtov za upravljanje s temi območji in
    • spremljanje izvajanja ukrepov in nadzor v morskih varovanih območjih.

    Računsko sodišče je za skupno revizijsko poročilo prispevalo ugotovitve s področja nadzora iz revizije učinkovitosti upravljanja Jernejevega kanala, ki je del zavarovanega območja Krajinski park Sečoveljske soline in del območij Nature 2000.

    Pogled na Jernejev kanal v letu 2016

    Povezave: